jesion


Podłoga jesionowa lita MAT-TAR jest produkowana w trzech klasach: Natur, Rustikal oraz Country w wymiarach podanych powyżej. Podłoga jesionowa ofererowana jest w wersji surowej, przeznaczonej do dalszego wykończenia olejem lub lakierem. Poddawana jest tylko procesowi szlifowania papierem o ziarnistości 120,  może być wykonana bez fazy, z fazą dwustronną oraz z fazą czterostronną. 

 

KLASYFIKACJA JESIONOWYCH DESEK PODŁOGOWYCH

 

NATUR

Deski o naturalnym wyglądzie i strukturze drewna z przebarwieniami twardzielowymi oraz dowolnym układzie słoi. Dopuszczalne sporadycznie występujące sęki szpilkowe oraz sęki zdrowe zrośnięte do 8 mm.


RUSTIKAL

Deski o zróżnicowanej barwie i strukturze drewna z przebarwieniami twardzielowymi, oraz dowolnym układzie słoi. Dopuszczalne sęki zdrowe zrośnięte do 30 mm, czarne sęki do 15 mm również sęki spękane bez ubytków.


COUNTRY

Deski o bardzo zróżnicowanej barwie i strukturze drewna z przebarwieniami twardzielowymi oraz dowolnym układzie słoi. Dopuszczalne sęki zdrowe zrośnięte do 50 mm oraz sęki czarne. Dopuszczalne sęki spękane bez ubytków.